Международен младежки фестивал на акварела Пловдив 2019 (20 юни – 31 юли 2019 г., открити сесии 6 – 8 юли)

Първото издание на „Международен младежки фестивал на акварела Пловдив 2019“ ще подкрепи таланта и ще даде възможност за изява на млади български акварелисти и международни артисти. Фестивалът (20 юни - 31 юли 2019 г.) се провежда на всеки три години, непосредствено след Международно триенале „Духът на Акварела” във Варна. Първото издание включва 3 изложби с различна продължителност, в периода от 20.06 до 31.07.2019 г.

Международно жури (Атанур Доган – Канада, Анна Масиниса – Италия, Амит Капур – Индия, Хелидон Халити – Албания,Тере Лохеро – Мексико, и Краси Тодоров – България) ще избере около 120 произведения на автори от две възрастови групи, които ще бъдат експонирани в две галерии в Пловдив:

Част от фестивала са също:

  • Самостоятелна изложба на Селма Тодорова - куратор на фестивала, в галерия „Сигна” (20.06 – 10.07.2019 г.)
  • Изложба с избрани работи от пленера и демонстрациите (Постоянна експозиция „Мексиканско изкуство“, откриване на 8 юли, 17.00 часа)

Фестивалът представя и демонстрации на майстори на акварела и талантливи млади художници; пленерни сесии и колективно рисуване на дълъг акварел. Всички демонстрации по акварел и рисувателни сесии от 6 до 8 юли 2019 г. са със свободен достъп за гражданите и гостите на Пловдив.


Акценти от програмата в Пловдив са и:

ДЕМОНСТРАЦИИ НА ЖИВО НА ВОДЕЩИ АКВАРЕЛИСТИ ОТ РАЗЛИЧНИ СТРАНИ:

дата и час: 07.07.2019 г., 15:30 – 18:30
място: Регионален исторически музей Пловдив

дата и час: 08.07.2019 г., 10:00 – 15:00
място: Постоянна експозиция „Мексиканско изкуство” към ГХГ- Пловдив

ПЛЕНЕРНО РИСУВАНЕ НА АКВАРЕЛ:

дата и начален час: 07.07.2019 г., 10:00
място: Стария град на Пловдив

дата и начален час: 07.07.2019 г., 13:00
място: река Марица

Пълната програма на Фестивала на акварела може да бъде намерена на сайта на IWS Bulgaria, www.iwsbulgaria.com.


Обявена е селекцията на участниците в Младежкия фестивал:

Група до 21 години:

БЪЛГАРИЯ: Александър Шиваров, Бетина Бонева, Джихан Хюсеинов, Емилия Димитрова, Ивайло Асенов, Ивана Радославова, Илина Маринова, Пламена Даскалова, Радослав Георгиев, Рая Аксентиева, Румяна Генова, Симона Дянкова, Стефан Гюров, Стоян Стоянов.

КИТАЙ: Зеуи Ксу, Ксиобао Ши

ИНДИЯ: Аюш Валекар, Шивам Шукла

МЕКСИКО: Исахали Ку Закариас Еспехо

ПАКИСТАН: Афсах Ахмед Шайкин

ПОЛША: Антония Капица

УКРАЙНА: Евгения Войтив

Група до 35 години:

АРЖЕНТИНА: Николас Монталбети

БАНГЛАДЕШ: Монг Монг Шо Монг

БОЛИВИЯ: Лео Калисая

БЪЛГАРИЯ: Ани Капанова, Антония Ангелова, Виолета Бояджиева, Даниел Русев, Евелина Величкова, Иво Йордано, Инна Добрева, Карина Попова, Красимир Даскалов, Красимира Костадинова, Петра Димитрова, Петър Ковачев, Рада Скумова, Светлин Трендафилов, Теодора Минчева

КИТАЙ: Янг Янг, Зие Сен, Зуей Хао, Лин Зие, Хай Ямин, Хсинру Зие, Хъсинуей Люен, Шънинг Чен, Ю Бин

ХЪРВАТСКА: Доминик Баричевич

ЧЕХИЯ: Татяна Бикова

ФРАНЦИЯ: Алексис Леборн

ХОНК КОНГ: Рейнбоу Тзъ

УНГАРИЯ: Дария Нарбут

ИНДИЯ: Айеш Валекар, Гнанапракасам Стхабати, Дигбиджайе Кхатуа, Лаксмиприя Паниграхи, Мега Капур, Раджанараян Саманта, Сидханат Тингаре, Шивам Шукла

ИРАН: Елам Талайминай, Махса Исапур, Махса Мехдизадех, Ширин Немацадех

ИЗРАЕЛ: Алмог Голан, Даниел Зубери, Лирон Янкоски

ИТАЛИЯ: Елио Черчиара, Пиетро Канепа

ЛАТВИЯ: Дария Лудина

МАЛТА: Андрю Смит

МЕКСИКО: Алехандро Роблес, Ангел Емануел, Джейми Мастранзо Ортега, Карлос Веласкес, Линет Гутиерез, Мой Медрано, Патриция Гузман, Сесилия Пандо, Сузана Гарсия Еспиноза

МОНГОЛИЯ: Мункбаатар Суренсесег

МИАНМАР: Къят Къят Хнин

НЕПАЛ: Джоти Гурунг

ПАКИСТАН: Имран Кхан, Махам Сидикуи, Тайба Имтияз

ПЕРУ: Вероника Торокауа, Хорхе Корпуна, Цезар Замата, Юри Алан Куиспе Куиспе

ПОЛША: Анета Гайос, Джулия Кочетова

РУСИЯ: Алексей Шмиров, Анастасия Кустова, Анна Урманова, Вера Брусенко, Виктория Акулова, Дарина Баган, Дария Кузнецова, Дария Московая, Евгения Костикова, Екатерина Лаврушина, Елеонор Мил, Ирина Кулемина, Ирина Теслик, Максим Демчук, Мария Смирнова

СЪРБИЯ: Любиша Пенев

ИСПАНИЯ: Хуан Сатурио

ШВЕЙЦАРИЯ: Ксения Колоскова

ТАЙЛАНД: Джитратан Джунтайод, Прапанпун Бунячай, Равинан Тонгтеп

УКРАЙНА: Анастасия Колоколова, Андрий Ковалик, Виктория Романчук, Максим Кисилов

САЩ: Дженифър Ан Риц


Проектът се осъществява от Фондация „Международно акварелно общество - България” (IWS България - част от IWS Globe, организация с над 100 страни участници).


Инициатори


Спонсори




Партньори

Матера
EU Japan Fest

Сподели страницата